Czy można usunąć tatuaż?
Dawniej tatuaż kojarzył się ludziom z osobą mającą przeszłość kryminalną. Wykonywały je osoby, które przebywały w więzieniu. Natomiast z biegiem czasu robienie tatuażu stało się coraz bardziej modne. Często wyraża on ludzką osobowość, można wyrazić nim swoje zdanie, pokazać zainteresowanie i niejednokrotnie uznawany jest za współczesną sztukę. Ale co jeśli po kilku latach wspaniały obraz na naszym ciele się znudzi? Albo wykonanie polecanego artysty nie do końca się nam podoba? Z pomocą przychodzi technika, która pozwala na usuwanie tatuażu Poznań. Co to takiego? Najkrócej mówiąc jest to rozbicie barwnika w skórze.
Pozbycie się niechcianego małego dodatku na naszym ciele zazwyczaj można wykonać podczas jednego zabiegu, natomiast większe potrzebują kilku serii. Sam zabieg może trochę boleć, dlatego warto pomyśleć o sposobie na złagodzenie bólu. Jest kilka opcji. Najlepszy, polecany w nowoczesnych gabinetach to specjalne tzw. odkurzacze z zimnych nawiewem, które łagodzą skutki przegrzania. Można też posmarować skórę żelem chłodzącym, jednak jego działanie jest nieco mniejsze niż poprzedni sposób.
Kolejną rzeczą, która nasuwa się na myśl to blizna. Doświadczeni kosmetolodzy, którzy zajmują się usuwaniem tatuaży potrafią precyzyjnie zlikwidować nawet najmniejszy szczegół bez żadnego śladu, ale chcąc się na to zdecydować musimy się jednak liczyć, że na naszym ciele może zostać niewielka blizna lub przebarwienie. Te drugie zazwyczaj po kilku dniach bledną, aż w końcu znikają. Natomiast pojawienie się blizny zależy od wielu czynników. Jednym z nich jest rodzaj skóry. Także użyty pigment i jego kolor ma wpływ na wystąpienie pozostałości, a im głębiej wprowadzony barwnik tym musimy się liczyć na ewentualne blizny. W tym przypadku, aby efekt nas zadowolił to ilość wizyt w gabinecie będzie większa.
Na szczęście coraz to nowe lasery pozwalają na lepsze wykonanie zabiegu. Po zabiegu należy pamiętać aby nie zrywać samodzielnie strupków, a przestrzeganie zasad higieny dodatkowo przyczyni się do prawidłowego zagojenia się rany po tatuażu.