Piękne lampy do łazienki


Czasem nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak ważną rolę w naszym mieszkaniu pełni dobre oświetlenie. To właśnie dobrze dobrane oświetlenie nadaje przyjemny charakter każdemu wnętrzu, a idealnie rozmieszczone źródła światła kreują nastrój każdego wnętrza od kuchni począwszy, a na łazience skończywszy.
Lampy łazienkowe muszą być przede wszystkim źródłem jasnego światła, najlepiej chłodnego. W łazience kobiety często wykonują makijaż, dlatego dobrze, jeśli lampy łazienkowe dają jasne, chłodne światło zbliżone do światła dziennego, wtedy od razu będzie widać, czy makijaż jest dość naturalny.
Lampy nad lustro powinny pasować do reszty oświetlenia w domu, aby wszystko tworzyło spójny charakter. W łazience warto zdecydować się na dwie lub trzy lampy nad lustro, które ładnie rozproszą światło, a jednocześnie sprawią, że pomieszczenie będzie wciąż dobrze oświetlone. Kinkiety natomiast idealnie sprawdzą się zarówno w korytarzu, jak i w sypialni. Oczywiście możemy zdecydować się na żyrandol w korytarzu, ale on skupi światło tylko w jednym miejscu, natomiast dwa lub trzy kinkiety rozmieszczone po dwóch stronach korytarza wykreują umowną jasną drogę od wejścia, aż do kuchni czy salonu. Kinkiety w sypialni stworzą natomiast romantyczny nastrój wokół łóżka.
Sprawdź polecane: lampy łazienkowe.